ДПА-2019: важливі деталі та зміни

Як цьогоріч складатимуть підсумкові іспити учні 4-х, 9-х, 11-х класів та випускники закладів професійної освіти?

Сьогодні, 25 січня, набув чинності новий Порядок проведення державної підсумкової атестації, тож які зміни він нам приніс та які можливості додав – спробуємо розібратись.

Загалом, державну підсумкову атестацію цьогоріч складатимуть:

• учні 4-х класів
    ДПА проводиться виключно для моніторингу якості освіти і жодним чином не впливає на оцінювання результатів навчання учня. Проходить у письмові формі в закладі освіти. Терміни затверджує керівник закладу освіти в межах навчального року. Обов’язковою є атестація з української мови та математики;
  • учні 9-х класів
    ДПА проводиться в письмовій формі в закладі освіти. Терміни затверджує керівник закладу освіти в межах навчального року. Обов’язковою є атестація з української мови та математики. Третій предмет – за вибором учня з переліку, який щороку затверджується МОН;
  • учні та студенти, що здобувають ОКР «молодший спеціаліст» або професійну освіту одночасно з отриманням повної загальної середньої освіти (вступ на базі 9-ти класів)
    Складають ДПА з 3 предметів: 2 у формі ЗНО (українська мова та математика або історія України) у пункті тестування, третій письмово в закладі освіти. Терміни ЗНО затверджує МОН, третього предмета – заклад освіти.
  • учні 11(12)-х класів
    ДПА проводиться в формі зовнішнього незалежного оцінювання з 3 предметів: перший – українська мова, другий – математика або історія України, третій – на вибір учня. Проходить в пункті тестування. Терміни затверджує МОН («Календарний план підготовки та проведення ЗНО-2019»).

Міжнародні мовні іспити

З 2019 року сертифікати або дипломи міжнародного мовного іспиту з іноземної мови зараховуватимуться як результат з ДПА не лише для учнів 11-х, а й 9-х класів. Зокрема, 12 балів мають змогу отримати:

• учні 9-х класів
    у разі наявності сертифіката або диплома, що підтверджує рівень володіння мовою А2 і вище, а для класів із поглибленим вивченням – В1 і вище;
  • учні 11(12)-х класів
    у разі наявності сертифіката або диплома, що підтверджує рівень володіння мовою В1 і вище, а для класів із поглибленим вивченням – В2 і вище.