Сторінки історії

Наша школа заснована в 1964 році першою з Русанівських шкіл. Перший директор школи Синенко Поліна Іванівна. За 55 роки діяльності школи більше 3000 випускників влилося в усі сфери суспільного життя, 153 – закінчили школу з відмінними знаннями – «золотими» та «срібними» медалістами.

1971-1973 роки. Школа представлена, як один із зразкових закладів освіти України на ВДНГ СРСР та нагороджена Почесним дипломом ВДНГ.

1989-1991 роки. Побудований новий навчальний корпус. Як результат творчої педагогічної діяльності колективу створений Русанівський ліцей.

1994 — 1998 роки. Заснований і успішно розвивався Русанівський навчально-виховний комплекс у складі школа-ліцей.  Атестація Русанівського ліцею, як самостійного закладу освіти,  дозволила  продовжити співпрацю школи і  ліцею у рамках об’єднання «Освітня корпорація». Цей освітній проект і сьогодні залишається унікальним в освітянській історії столиці  і працює на її майбутнє.

Навчання

Другий рік школа крокує за дорожньою картою Нової Української Школи. Одним з традиційних напрямів діяльності школи протягом останніх 18 років залишається навчання учнів 1-7 класів за предметами «Математика», «Навколишній світ» науково-педагогічного проекту «Росток», мета якого – дати можливість вибору батькам і учням відповідно до їхніх запитів і обдарувань одержання середньої освіти різного змісту, створити сприятливі психологічні умови для всебічного розвитку творчих здібностей дітей. За своїм змістовним потенціалом результативністю опанування матеріалу школярами – це класи поглибленого вивчення природничо-математичних предметів. Учні таких класів демонструють високий рівень знань, уміння застосувати ці знання на практиці, краще узагальнювати, аналізувати навчальний матеріал, встановлювати зв’язки між предметами, явищами, процесами. Обдаровані учні 6-х, 7-х та 9-х класів школи, переможці олімпіад щороку стають ліцеїстами Русанівського ліцею. Це результат плідної співпраці школи і ліцею, послідовної реалізації розвиваючого навчання за «Ростком».

Інновації

В 2016/2017 навчальному році школа стала учасником дослідно-експериментальної роботи регіонального рівня за темою «Програма розвитку професійної компетентності педагогічного персоналу навчального закладу».  Результатом цієї роботи повинно стати створення інноваційної  моделі професійного розвитку педагогічних працівників, яка передбачає безперервне навчання  фахівців на основі самостійного вибору слухачами змісту, форм, термінів навчання, сприяє більш значимому, в порівнянні з традиційною моделлю, зростанню рівня професійної компетентності педагогічних працівників та  істотно впливає на результативність професійної діяльності.

Одним з етапів цієї роботи було залучення колективу школи до програми LIONS QUEST.

Lions Quest пропонує розглянути найбільш часто виникаючі проблеми, характерні для підліткового віку з метою надання допомоги підліткам у розвитку вольового характеру, здорових, позитивних відносин з батьками і однолітками, а також уміння вирішувати проблемні ситуації і долати труднощі.

Lions Quest (Лайонс Квест) — це навички та знання, що використовуються в повсякденному житті, а також профілактичні та попереджувальні програми Міжнародної Асоціації Клубу Левів (Lions Clubs International), які впроваджені вже у 98країнах світу.

Як мотивувати наших дітей найкраще себе реалізувати? Ми маємо допомогти їм поважати себе та інших.Ми маємо допомогти їм розвивати прихильність до своїх родин, однолітків, суспільства і світу взагалі.Нашим дітям потрібна впевненість в собі, яка ґрунтується на усвідомленні і розвиткові своїх сильних якостей. Їм також потрібні розуміння себе, щоби конструктивно управляти емоціями, цілеспрямованість, а також знання і вміння, як залишатися здоровими й жити без наркотиків.

25-26 березня 2017року в школі міжнародним тренером з Lions Quest (Вільнюс, Литва) Дайвою Шикуте проведено тренінг за програмою Lions Quest «Навички для підлітків». Тренінг спрямований на комплексну підготовку педагогічного колективу до формування соціально-емоційної компетентності учнівської молоді   з урахуванням світового досвіду.

Уперше розпочато повне впровадження програми у конкретній школі. Піонером в Україні виступила саме наша школа.Навчання вже пройшли понад 20 вчителів школи, а надалі воно охопить більшість педагогічного колективу.

ШКІЛЬНЕ ДОЗВІЛЛЯ

Широкі можливості розвитку своїх творчих здібностей школа надає учням в гуртках, секціях та шкільних творчих об’єднаннях, у яких позашкільною діяльністю охоплено 375 учнів. Розмаїття цих творчих осередків, майстерність педагогів-гуртківців діють вагомі результати позакласної виховної роботи з учнями. вони залюбки грають у футбол, баскетбол, регбі, вивчають рідний край на туристичних маршрутах, редагують шкільну газету «Русанівські мости», співають у хорі хлопчиків «Соколята», театрі естрадного співу «Квітничок», танцюють у складі народного хореографічного колективу ансамблю танцю «Нью-Анс». Без юних артистів не обходиться ні одне свято. На базі спортивного майданчика із штучним покриттям футбольна команда «JUNIOR» захищає спортивну честь та традиції школи.  Повноцінне шкільне життя неможливе без активної участі в ньому учнів.

Рада шкільного самоврядування надійний помічник та партнер педагогічного колективу. Без участі Ради не проходить жодна шкільна акція. А виховання у школярів патріотизму та шани до історії нашої держави, її традицій, її героїчного минулого залишається головним завданням школи. Ми цінуємо успіх дитини в будь-якій сфері: математики, літератури, мистецтва, спорту… Сьогодні школа ставить за мету навчити дітей відповідальності за себе і за світ навколо, приймати самостійні рішення, жити за законами Добра і Совісті. Суть спільної діяльності педагогів, батьків та учнів – завтра нашої України.